Lezzetin Tarihle Buluştuğu Bir Marmara Masalı

0
93
Reha Tarıcı

Uzun yıllar boyunca kalitesinden taviz vermeden hizmet veren Kalyon Restoran, yenilenen yüzü ve iddialı menüsüyle yoluna Falyanos by Kalyon olarak devam ediyor. Reha Tartıcı

50 yılı aşkın lezzet yolculuğunda kendi müdavimlerini yaratan Kalyon Restoran, basın, siyaset ve iş dünyasından önemli isimlerin buluşma noktasıydı. İddialı menüsü ve yenilenen yüzüyle Falyanos by Kalyon da meze ve balık tutkunlarının kısa sürede favori adresi olmaya aday. Adını aldığı yunusların eşlik ettiği muhteşem Marmara manzarasını Tarihi Yarımada’nın büyüleyici atmosferiyle buluşturan Falyanos, tamamen artizan ürünlerden hazırlanan İstanbul ve Anadolu mutfağından mezelerin yanı sıra başka hiçbir yerde bulamayacağınız yaratıcı tatları ve birbirinden lezzetli taze deniz ürünlerinin sunulduğu özgün menüsüyle unutulmaz bir gastronomi deneyimi sunuyor.

Mezelerden Manda Kaymaklı Kuru Cacık, Midyeli Lahana Sarma, Pilaki ve Somon Lakerda mutlaka tadılması gereken favori lezzetlerim. Bu arada yıllardır mekanla özdeşleşmiş olan Karides Kokteyl’i de denemeden Falyanos’tan ayrılmayın. Farklı ve özel bir gastronomi deneyimi yaşamak istiyorsanız rotanızı Falyanos by Kalyon’a çevirin.