”Temasa Özlem”

0
155

Pandemi sürecinin hala etkisini artırarak ilerlemeye devam ettiği günlerde kaleme aldığımız bu yazı ile mahrum kaldığımız temas, gösteremediğimiz sevgi, kuramadığımız iletişim ve daha bir çok duygusal deneyime dikkat çekmek istiyoruz…

Editör / İllüstrasyonlar: Merve Nur SAĞIR

Görünmez Maskeler…
Nasıl da maskelerimizden kaçışlar arıyoruz. Tıpkı şimdi pandemik nedenlerden dolayı taktığımız maskeler gibi aslında bir çok maskemiz yok mu takındığımız kalu beladan beri. Üzerimize daha güzel, yakışıklı veya zengin görünmek için giyindiklerimizden tut, iş ve günlük hayatlarımızda çevremize ve etkileşimde olduklarımıza karşı o sergilediğimiz maskeler yok mu! Benliğimizi de maskeliyoruz şöyle bir kalıba sığdırarak, baskılayarak kendimizi ‘ben onu yapamam, deneyemem’ gibi cümle kalıplarıyla kendimizi önce kendimize sonra dışarıya karşı sterilize ediyoruz işte KENDİNİ KENDİNE STERİLİZE ETME!

Kendimizi Gerçekleştirmede Master Olalım!
O çok ihtiyacımız olan kendimizi dinleme, dinlenme, bir çeşit şehir hayatında spa görevi gören bir izolasyon deneyimledik ya hani, şimdi biraz olsun kendimize mağruz kaldık diyorum ben ‘-kimilerimiz kaçışlarda- , bize mutluluk ve kendini ifade etmiş hissi veren işlerle ilgilendik. Kimimiz ne leziz yemekler yaptı aşçı olmadığı hatta belki benim gibi mutfakta çok kötü olmalarına rağmen, kimimiz ne resimlere, ne sanat eserlerine imza attı, kimimiz artık bir yönetmen edasında tüm güncel ve yakın dönem filmlerini yalayıp yuttu. Şimdi bunu, bu kendimizi kendimize açma sanatını hayatımızın her dönemine ve yerine, YENİ NORMAL‘e aktarmamızı isterim. Bizi artık kimse tutamaz. İstediğimiz şeyleri çok da güzel yapabilecek güce sahip olduğumuzu da gördük. Bomba gibi geri dönmeyelim ama ilerleyelim, bomba gibi ilerleyelim! Ardımızda ne varsa bırakalım, yüklerimizden sıyrılıp ivme kazanalım. Bizlere yük veren çekincelerimizden kurtulup, kendimize tıpkı bir çocuğa hitap ediyormuşçasına güven aşılayarak ‘yapabilirsin’ diyelim. YETER Kİ İÇİMİZDEN GELSİN.

Asıl Mesele Kendinden İzler Bırakmakta
Şimdi o gerçekleştirmeyi çok istediğin şeyi bul çıkar aklından ve bir adım at bakalım bak nasıl iyi gelecek. Her adımda kendine yaklaşacak, kendini ifade etmenin huzuruyla coşacaksın. Bu çok basit bir şey de olabilir tıpkı uzun zamandan beri denemeyi düşündüğün bir tarif gibi leziz olup biraz senin yaratıcılığın ve kattığın sevgiyle denenmemiş ve inanılmaz bir reçeteye dönüşebilir!

Tıpkı uzun zamandır ertelediğin spor egzersizleri gibi olup biraz senin yaratıcılığınla aslında belki de kendi dans figürlerini ekleyerek, coşkulu ve keyifli bir tiktok videosuna kadar bile götürebilirsin! Çok çok farklı bir konu da vardır şimdi hiç hayal bile edemeyeceğimiz ama siz anladınız konuyu.. Güveniyoruz! Asıl mesele kendinden izler bırakmakta dokunduğun hayatlara, yaptığın şeylere. Dokunduğumuz her şey tıpkı parmak izlerini bizden izler taşıyor. Her ne yapıyorsanız kendinizden yapın. Kalıplar bize göre hiç değil! KENDİNİZDEN İZLER BIRAKIN ETRAFA.

HAREKET BEREKETTİR, DURDUĞUMUZA DEĞMEZ
Hayatı zorlaştırdığımıza değmez. Ben de şimdi o çok başlamak istediğim, kendi öpücüklerimle yarattığım soyut tarzdaki yeni koleksiyonuma başlamak için bir tuval çıkarıyorum. ‘Hareket berekettir, durduğumuza değmez!’ söylendi mi daha önce bilmiyorum ama söylenmediyse de benim olsun bu laf! Altına imzamı atarım! Söylenmemiş sözlere de ihtiyacımız var elbet. Sizlerle yüksek frekanstan sevgilerimi, güzel enerjilerimi paylaşıyorum. PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALSIN!