Sanat Ev Tekstili İle Buluştu!

0
76

2014 yılında Bahar Atay tarafından kurulan Spring&Kos, dokuma sanatçısı Fırat Neziroğlu ile hazırladığı ‘Spring&Kos by Fırat Neziroğlu’ koleksiyonu Brandroom Nişantaşı D’Maison mağazasında sunulan bir davetle tanıtıldı.

Demet Sabancı Çetindoğan, Fırat Neziroğlu, Bahar Atay

Tekstil ve sanatı bir araya getiren koleksiyon lansmanında Demet Sabancı Çetindoğan, Sevgi Aksoy, Tuğçe Eyilik, Tülin Germen, Ebru Sanver, Belgin Akın gibi sanat ve cemiyet hayatının tanınmış isimleri bir araya geldi. Anadolu’nun dokuma sanatını ve tezgahları yeniden canlandırma hedefi ile oluşturulan koleksiyon, Amerikan servisten peçetelere, nevresimlerden perdelere kadar geniş bir yelpazede ürün çeşitliliğine sahip. Hiçbir teknolojik ekleme olmadan, tamamen doğal keten ve pamuk ipliklerin tercih edildiği koleksiyon doğu Karadeniz bölgesindeki tezgahları yeniden canlandırıyor. Herkesin bildiği gibi Karadeniz kadını, günlük işlerini bitirdikten sonra tezgah başına geçer ve dokumaya başlar. Ortaya çıkan sonuç ise tamamı eski usul el dokuması paha biçilemez bir emeğin ürünü özel kumaşlar… Spring&Kos da hazırladığı koleksiyonun her parçasında bunu vaat ediyor.

Markanın odak noktasında tasarlanan her bir parçanın yıllar boyunca ev dekorasyonunda keyifli anlara eşlik etmesi var. Bu yüzden zamansız bir koleksiyon olmasına çok özen gösterilmiş. Doğal keten ve pamuk ipleri kullanılarak el tezgahında dokunan Spring&Kos by Fırat Neziroğlu koleksiyonu ürünleri sekiz metre el dokuması üzerine 25 metre iğne oyası ile uygulanan ‘Kırmızılı Kadın’ da ki bir metrelik dokuma yedi saat, bir metre iğne oyası ise sekiz saat sürmüş. Bu özel ürünlerin yer aldığı Spring&Kos by Fırat Neziroğlu koleksiyonuna, Brandroom Nişantaşı D’Maison, Harvey Nichols Kanyon ve Galeries Lafayette Emaar Square Mall mağazalarından ulaşabilirsiniz. Spring&Kos by Fırat Neziroğlu koleksiyonu ayrıca yalnızca özel sipariş ile üretime devam edecek.