Rado 60’lı yılların cesur modelini 21. Yüzyıla uyarlayarak tekrar yorumladı.

0
188

Nereye gittiğinizi bilmek için önce nereden geldiğinizi bilmeniz gerekiyor. Rado geçmiş yıllarını, 1965 yılı modelini tekrar yorumlayarak yad ediyor. Modern materyeller ile 60’lı yılların tarzını harmanlayan Rado, ortaya vintage havası olan modern bir saat çıkardı.

Kare tasarım Manhattan’ın silüetinden esinlenerek tasarlanan 1965 modeli saat geometrik bir şekle sahip.

”Rado’nun ikonikleşmiş ve otomatik hareketi simgeleyen kırmızı çapasını da bulunduran saat, kadranındaki düz ve net şekillerle dikkat çekiyor”

Rado’nun tasarımcı kimliğini ve inovatif materyellerini barındıran Tradition 1965 modeli titanyum kullanımı ile metal saatlere göre %40 daha hafif olmayı başarıyor. Safir Kristal ile tasarlanan akrep ve yelkovan ise rahat okunurluk sağlıyorken, esnek deri kayışı ise bilekte rahatlık hissiyatı veriyor. Tradition 1965 XL modeli 1960’ların ruhunu barındırıyor ve sadece 1965 parça olarak üretildi. Rado ayrıca bu modelin orta boylarını da tasarladı. 

”Tradition 1965’in orta boy modeli, XL modeline göre biraz daha nazik bir havaya sahip”

Rado, gümüş kadrana bağlanan konyak renkli deri kayışlı modeline ek olarak yine orta boy beyaz renkli modelini sunuyor. Limitli sayıda, sadece 65 parça olarak üretilen beyaz model ise 302 adet pırlanta ile bezendi.