Özel bir mekan: Brasserie Noir

0
104

Tatlı Soslu Çıtır Dana
Reha Tartıcı

İstanbul Anadolu Yakası’nın en ünlü ve en popüler caddesi olan Bağdat Caddesi kaliteli yemek yiyebilmek için maalesef çok fazla alternatife sahip değil. Brasserie Noir yarttığı “Fun Kitchen” konseptiyle bu özel lokasyonda fark yaratan sayılı işletmeden biri. Reha Tartıcı

Mekanın kurucularından Oğuz Ermeç’in bu konsepte katkısı oldukça fazla. Brasserie Noir lezzetleri kadar dekorasyonuyla da dikkat çekiyor. İnsanı yormayan ve rahat hissettiren abartıdan uzak bir tarzı var.

Noir Usulü Acılı Karides

”Menü farklı lezzetlerin bir araya geldiği her damağa hitap eden bir derinliğe sahip.”

Klasik tatların modern dokunuşlarla sunulduğunu söylemem yanlış olmayacaktır. Türkiye’nin farklı bölgelerine ait yemeklerin dünya mutfağının önde gelen lezzetleriyle yorumlandığı alternatifleri menüde bulabiliyorsunuz.

Domates Salatası


Bursa’nın meşhur “Cantık Ekmeği” ile Fransa’nın ünlü “Camembert Peyniri”nin eşlenmesi bunun en güzel örneklerinden biri. Kendi özel hamurlarıyla ürettikleri ekmekler en az yemekler kadar başarılı. “Ördek But Conflit”, “Kokoreç”, “Islak Hamburger”, “Noir Usulü Acılı karides”, “Şaşlık Dana Satay” menüde dikkat çeken seçeneklerden bazıları. Benim favorilerime gelince özel olarak sarılan “Kokoreç” ve “Ördek But Conflit” ilk sıralarda yer alıyor. Tatlı konusunda da oldukça iddialılar.


Tarçınlı Donut

”Keyifli ve lezzetli bir yemeğin ardından “Tarçınlı Donut” ile “Nutellalı Donut” mutlaka denenmeli.”

Yolu Bağdat Caddesi’ne düşenler ya da bu bölgede oturanlara şiddetle tavsiye ediyorum.