Nişantaşı’nın kalbinde huzurlu bir vaha!

0
158

Reha Tartıcı

Glens İstanbul iyi yemek, iyi ambiyans ve iyi müziğin birleştiği, günün her saati sosyalleşmek ve iyi vakit geçirmek için uğranabilecek ideal bir adres. Üsstelik gündüzden geceye, günün her anına dokunan bir konsepte de sahip.

”Bu özel adres şehrin kalabalığı ve koşuşturmalı temposunun arasında rahat bir nefes alıp, kendinizi iyi hissedeceğiniz, arkadaşlarınızla sosyalleşebileceğiniz, adeta çölün ortasındaki bir vaha etkisinde kurgulanmış”

Menüsü İtalyan, ağırlıklı Akdeniz mutfağı üzerine kurulu. Mutfağın başında genç ve başarılı Executive Chef Bahadır Abul var. İtalyan mutfağının hakim olduğu, Türk ve Akdeniz lezzetleri yer alan menü ünlü bir İtalyan şefin danışmanlığında hazırlanmış. Tüm yemekler İtalya’daki orijinalindekiler ile aynı tada sahip. Bu farkı İstanbul’daki pek çok İtalya lokantasında maalesef bulamıyoruz. Çünkü kullanılan malzemeler en iyi İtalyan lezzetini verebilmek için olması gereken yerden yani İtalya’dan geliyor.

”Glens’in menüsünde yer alan pizzalar için özel bir parantez açmak lazım. Formülünü sır gibi sakladıkları hamurun lezzeti baş döndürücü”

Napoli usulü pizzalar arasında favorim gorgonzola, parmesan, mozzarella ve keçi peyniri ile hazırlanan bir klasik “Quattro Formaggi”. Menüde yer alan kestane dolgulu, tereyağı ve parmesan peyniri soslu “Agnolotti di Castagne”de içinde bulunduğumuz aylarda mutlaka denenmesi gereken lezzetler listemde ön sıralarda yer alıyor. Glens İstanbul’un spesiyalleri arasında yer alan “Lakerda” mevsim itibariyle ideal bir seçenek. Executive Chef Bahadır Abul’un özel reçetesi ile hazırlanıp, portakal suyu, tuz ve şeker ile lezzetlendirilen “Lakerda” damakta farklı bir iz bırakıyor. 
Glens İstanbul’un zengin ve lezzetleriyle baş döndüren menüsünde tercihiniz ne olursa olsun bu ayrıcalıklı deneyime noktayı, vanilya ve peynir kreması ile hazırlanıp taze meyveler eşliğinde servis edilen “San Sebastian Cheesecake” ile koymanızı tavsiye ediyorum. Bu şahane finalin damağınızda koparacağı fırtınanın etkisinin bir sonraki ziyaretinize kadar devam edeceğine eminim.
Kusursuz hizmet anlayışı, şık dekorasyonu ve gerçek İtalyan lezzetlerine yer verdiği kendine has mutfağıyla İstanbul’un önde gelen adresleri arasındaki yerini alan Glens İstanbul’un öne çıkan lezzetlerini denemek için kendinize zaman ayırmalısınız.