Pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt için önerimiz var!

0
100


Her kadın kusursuz bir cilde sahip olmak ister. Ancak geçmişten kalan leke, ciltteki renk dalgalanmaları, akne, yara veya yanık izleri bazen güzelliğimize gölge düşünebilir. Daha aydınlık ve doğal bir cilt için, Kaliteli Yaşam Kliniği Koordinatörü Medikal Estetik Dr. Yasemin Savaş , “ Thulium Lazer” yöntemi ile pürüzsüz cilde sahip olmanın mümkün olduğunu belirtiyor.


  Dr. Yasemin Savaş / Kaliteli Yaşam Kliniği

Güneş tabii ki cilt lekelerine zemin hazırlayan en önemli faktörlerden birisi. Güneş dışında önemli bir faktör de zamanın etkisi. İlerleyen yaşla birlikte kişinin cilt kalitesi azaldığı için lekeler ortaya çıkabiliyor. Bu zamana kadar güneş hasarlarına ve yaşa bağlı, özellikle elmacık kemikleri ve alın bölgesinde oluşan melazma denilen lekeler lazer sistemleri, kişinin cilt tipine uygun peelingler, mezoterapi, PRP, iğneli radyofrekans, kişiye özel cilt bakımları, cosmelan ve dermapen gibi uygulamalar ile gideriliyordu. Ancak bu uygulamaların en büyük dezavantajı uzun süreli olmaları ve hastaların devamlı gelip gittiği seanslar gerektirmeleriydi. Ama artık özellikle leke tedavisinde diğer tüm sistemlerden farklı çalışan Thulium Lazer ile tek seansta güzel sonuçlar elde edilebiliyor.

Thulium Lazer nedir hangi tip cilt sorunlarında uygulanıyor?
Bu bakım lazer destekli olarak gerçekleştirilen ve cilt gençleştirmeye yönelik bir uygulama. İşlem öncesi doktor tarafından yapılacak muayene ile leke durumuna göre alınabilecek sonuçlar konusunda bilgilendirme sağlanıyor. Thulium Lazer, özellikle hormonsal sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan lekelerde, gebelik çatlaklarında ya da büyümeye bağlı çatlaklarda, doğum sonrası oluşan lekelerde, güneş lekelerinde ve çillerde olumlu sonuçlar veriyor.

Thulium Lazer’in kullanıldığı başka tedavi yöntemleri de var mı?
Thulium Lazer cilt lekelerinde gözle görülür faydalar sağladığı gibi, cilt tonu (beyazlaştırma), cilt dokusu ve ince kırışıklıklar ile geniş gözeneklerin tedavisinde de etkili oluyor.


Thulium Lazer uygulaması

Thulium Lazer uygulaması nasıl gerçekleştiriliyor?
Leke, cilt yüzeyinden altına doğru yayılan bir katman içinde olan bir süreçtir. O yüzden kişilerin leke tedavisi ile ilgili olarak sabırlı olmaları ve bu tedavide adım adım ilerleme kaydedileceğini bilmeleri gerekir.
İlk adımda, blok olan lekeler parçalanmaya, kişinin kapatıcı kullanma ihtiyacı azalmaya başlar. Tedavi, ciltteki dengesiz cilt tonunun ve bozulmuş olan homojenliğin zaman içerisinde azalmasıyla ilerler. Thulium Lazer ile ilgili birlikte kombin tedaviler nem aşıları , kollagen aşıları , vitamin aşıları, nem ve lifting bakımları yapılabilir.

Bu tedavi acı veren bir uygulama mı?
Lazer cihazlarında bulunan soğutma sistemleri sebebiyle, uygulamada genellikle ağrı ya da acı hissetmezsiniz.

Uygulama sonrası deride ne gibi değişiklikler meydana gelir?
Uygulama sonrasında lekelerin üzerinde kabuklanma ve sadece kısa süreli bir kızarıklık olabilir. Kabuklanma olan bölgelerin tahriş edilmemesi ve bu alanlarla oynanmaması gerekir. İyileşmenin ardından lekelerin renginin açıldığı görülür. Thulium Lazer’in sonuçları ise yaklaşık 3-4 hafta içerisinde görülüyor.

Yan etkileri ya da riskleri var mı?
Tedavi sonrası güneşten korunma konusunda daha hassas davranılması, lekelerin yeniden ortaya çıkma olasılığını düşürmek ve ciltte yeni leke oluşumunu önlemek açısından önemlidir. Enfeksiyona yol açmayan bu uygulama sonrası hastalar rahatlıkla sosyal yaşantılarına devam edebiliyorlar. Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da lazerle tedavi uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve mutlaka konusunda uzman ve tecrübeli hekimler tarafından sağlık koşullarına uygun klinik ortamında gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturur.