Volonté Design: Arzu, Niyet, İrade

0
414

Aşkın Özgür’ün kendi deneyim ve hikayelerinden yola çıkarak oluşturduğu Volonté markasındaki aksesuarlar yaz modasının stil notlarına vurgu yapıyor. Nazar boncukları, orkideler, tüyler, örümcekler, dünya motifleri koleksiyondaki en dikkat çeken detaylar arasında!

Aşkın Özgür

Uzun yıllar sigorta ve iletişim yönetimi alanlarında çalıştıktan sonra hayallerinin peşine düşerek Volonté aksesuar markasını kuran Aşkın Özgür, “Benim hayatımın özeti, benim parçam, sesim, nefesim, ifadem. Hani bazen insan gözünü kapatır, yaşamı gözünün önünden geçer ya, işte Volonté benim tecrübem,” diyor. Her bir koleksiyondaki küpeler, kolyeler, bileklikler, broşlar, yüzükler birlikte kullanılabildiği gibi diğer koleksiyonlarla da kombinleniyor. Özellikle uzunlukları ayarlanan zincirler ve onlarla kullanılabilecek kolye uçları Volonté’nin imzaları gibi. Aşkın Özgür, takılarını yarı değerli taşlarla beziyor, el yapımı bronz üzerine altın kaplama ile oluşturuyor ve renklendirmek için zamansız mine ile süslüyor. Özellikle materyal olarak bronzun kullanmasının nedeni kolay oksitlenip kararmaması. Bronzun üzerindeki altının ‘suyuna batma’sını değil, altın ‘kaplama’sını özellikle istemiş. Bir de tüm ürünlerin antialerjik olması onun için çok önemli bir detay.

“Volonté tasarımları arasında, her stile uygun bir takı bulmak mümkün,” diyor tasarımcı Aşkın Özgür. Hayat hep evde devam etmeyecek, elbette sokağa çıkacağız. O zaman haydi hayal edelim. Mesela sade bir kıyafet giyip, günümüzü rahat geçirmek istiyoruz. İşte zincirler tam da bu sırada stilimizi belirliyor. Bir jean pantolon, bir tişört ve bizi farklı kılan takımız boynumuza taktığımız zincir kolyemiz.


Bir deri pantolon ve üzerinde bir body akşam dışarı çıkıyoruz. Bu asi görünüşe tam ters köşe yapmanın zamanı; boynumuzdaki ‘orkide choker kolye’, stilimize damga vuruyor. Bir kokteyle giderken; siyah bir elbiseyle tüy koleksiyonu bize elegan ve cesur bir hava veriyor. Bir yaz akşamı renkli şifon uçuşan elbisemiz ile turkuaz taşlı tarantula küpelerle gecenin ışıltılı kadını olmak mümkün. Yazın ince askılı bir beyaz bluz ve açık mavi bir jean şort giydiğimiz zaman stilimizi tamamlayacak turkuaz mercan kolye. Her kıyafetle taşıyabileceğimiz bileklikler. Özellikle birkaç koleksiyondan yararlanmak mümkün.