Vakko Mare İlkbahar/Yaz 2019 Koleksiyonu

0
83

Vakko, zamansız, romantik ve bir o kadar da cesur tasarımların şıklığını yaza taşıyan Vakko Mare, denizin ve tatilin enerjisine eşlik edecek.
Dünyaca ünlü markaları bir arada sunan Vakko Mare’nin zengin koleksiyonunda; mayo, bikini, kaftan, etek, elbise, pantolon, tulum, gömlek, çanta, şapka, sandalet ve aksesuarlar yer alıyor. Bir yüzünü nostaljiye dönen; yüksek bel, düşük omuz gibi tasarımlarla öne çıkan enerjik koleksiyonun her biri, benzersiz parçalardan oluşuyor. Eylem Şimşek

Vakko Mare 2019 koleksiyonu, sezonun öne çıkan gündelik yaşam ve plaj tasarımlarını kendine has zarif çizgileri ile yorumluyor. Vakko Mare 2019’da bizi 50’li yıllara doğru götürüyor ama günün dinamiğini de beraberinde taşıyor. Koleksiyonda öne çıkan fırfırlı, tek parça mayolar ve derin V yakalı büstiyer havasındaki bikini üstleri yaza hareket ve ilham getiriyor.

Düşük Omuzlar ve Romantik Fırfırlar
Sezonun öne çıkan trendlerinden biri olarak düşük omuzlar dikkati çekiyor.

Fırfırlarıyla nostaljik bir havası olan bu trend, senenin en gözdesi olmaya aday.

Sadece bikini ve mayo trendlerinde değil günlük giyim ve plaj giyiminde de düşük omuzlar sezon modasına yön veriyor. Agua De Coco, Pat Bo, Paolita, Clube Bossa, Vix, Lisa Marie Fernandez bu trende hakim tasarımlarıyla öne çıkıyor. 50’lerin stil kodları romantik fırfırlarla birleşerek zarif ve şık bir yaz sezonuna işaret ediyor.

Cesur renkler tercih edilse bile zarafeti yansıtan yeni nesil mayo ve bikiniler, klasik tercihlerin dışına çıkmak isteyenlerin tercihi. Maliluha, Stefania Frangista, Jonathan Sımkhai, Vitamin A, All Things Mochi, Rococo Sand, Marysia, Mara Hoffman tasarımlarıyla nostaljik bir romantizm sunuyor.

Yüksek Bel Trendi
Retro trendinin plajlara yansımasıyla ortaya çıkan yüksek belli bikini altı modelleri sezon tasarımlarında bolca kullanılan bir başka kesim detayı. Bu trendin öncüleri arasında Evarae, Lisa Marie Fernandez, Dnud, Amaio gibi markalar yer alıyor.

Sportif Şık Mayolar
Kişiye özel mayo trendiyle dikkatleri çeken tek parça mayolar, sade şıklığı tamamlıyor. Genellikle derin sırt dekoltesiyle veya bel bölgesindeki oyuntularla göze çarpan tek parça mayolar, tek renk ya da baskılı desenleriyle yaz enerjisini yansıtıyor. Çift taraflı mayo ve bikiniler de bu yaz oldukça revaçta.

Derin V Yaka ve Pencereli Modeller
Derin V yaka mayo modelleri de bu yazın hitlerinden olmaya aday. Üzerine etek ya da pantolonla üst tasarımı olarak da kullanılabilen bu model; vücut takıları ve çoklu kolyelerle eşsiz bir bütünlük ve şıklık yaratıyor. Pencereli modelleri ile dikkat çeken ‘cut out’ bikini ve mayo modelleri yaz aylarında iddialı bikini veya mayo giymeyi sevenlere hitap ediyor.