Japon mimar Kengo Kuma, Camper Together projesi için yeni bir konseptle karşımızda.

0
191

 Milano Via Montenapoleone’deki ilk iş birliğinden dört sene sonra, Kuma markanın Barcelona Paseo de Gracia mağazası için geleneksel seramik fayanslar kullanarak yaptığı tasarımda iki kültür arasında bir bağlantı kuruyor.

Together yaklaşımıyla hem mağazacılık anlayışında hem de koleksiyonlarında dünyaca ünlü tasarımcılarla iş birliği yapan Camper, günümüzün en önemli mimarlarından, Japon mimari geleneklerini çağımıza uygun olarak yeniden yorumlayan Kengo Kuma’yla Barcelona Paseo de Gracia mağazası için dört yıl sonra yeniden iş birliğine imza attı.

Eserleriyle doğu – batı, geleneksellik ve çağdaşlık arasında sentezler sunan, mimari çalışmalarında yapıları kendi ortamlarında eriterek çevrelerine uyarlayan başarılı Mimar Kuma, Barcelona Paseo de Gracia mağazasında doğu ile batı sentezini seramik fayanslar aracılığıyla aktarıyor. Mağazacılık sektöründe Camper Come Together projesiyle Kengo Kuma ile yine benzersiz bir konsepti hayata geçiren ikonik modellerin özgün yaratıcısı Camper, renkli, ayrıcalıklı, özgün ruhunu mağazalarına da yansıtıyor.