Karantina Günlerinde Trend: Pijama Şıklığı ve Rahat Giyim

0
249

“Aslında karantina modaymış “

Dünya olarak sağlık açısından zor zamanlar geçiriyoruz. Bu süreçten her sektör gibi tekstil ve moda dünyası da etkilendi. Bir çok marka iflasın eşiğine geldi.
Gardıroplarımız hınç ve hınç dolu ve
tek düze kombinlere de hiç alışık değiliz üstelik…”diye isyan ederken aslında karantina şıklığımız 2016’dan bu yana modaymış. 2018 de akım zirveliğini gösterirken 2020’de anca kıymetini anlayacağımızı nereden bilebilirdik? Dilara KIRMIT

Pijama Günlüğü….
İlk zamanlarda garipsenen gözle bakılsa da bu akımı revanja sokmayı başaran nice ünlüler oldu. Tabii çok savaşan da. Hatırlarsanız bu akımı her zaman farklılıklarıyla öne çıkan Rihanna ile keşfetmiştik zaten. Moda akımları onun eli değdikten sonra sükse kazanıyor diye bir tabirde bulunsak yeridir, hoş bu akımı deneyen Türk ünlülerimiz de oldu. Burcu Esmersoy, Merve Boluğur, Şeyma Subaşı gibi stili ile daima konuşulan isimler arasında.


Tabii bu akım New York ve Paris moda sokakları gibi Türkiye’de yeterince iyi yapılmadı çünkü biz abartmayı seviyoruz, biraz bu akımı korkuttuk diyebilirim.
Bu akımı yurt dışında rahatlıkla sergileyen özgüven ve ilham veren isimler; Rihanna, Naomi Campbell, Selena Gomez, Victoria Beckham, Irina Shayk ve Gigi Hadid…


Bu akıma en çok ilham veren ve modernleştiren isim Rihanna dan sonra Gigi Hadid olduğu aşikar. Sokaklardan taşıp ödül törenlerine kadar sergilemesi bunun açıkça ispatı. Anlatmak istediğim aslında bu karantina bir akım oldu bizim için.

Margot Robbie

Evde en salaş pijamamızla bile mükemmel olabiliriz. Bu trendi takım olarak kullanmak yerine jean pantolon ya da bir etekle kombinleyebilirsiniz. Takım olarak giyerseniz topuklu ayakkabılar çok seksi duruyor, spor ayakkabı aşıkları korkmasın. Sneakerlar da cool görünüm sergilediği için oldukça revaçta!

Eğer bu süreç bittiğinde pijamalarımızla bütünleşirsek karantina etkisinden çıkamayıp kombinlerimizi şıklıkla sokağa dökebiliriz. Kombinin en hassas noktası abartıyı sevmemesi kesinlikle sade şıklıktan yana bir akım. Sade bir kolye, bilezik ya da küpe takmanız da bu kombinde bir hoşluk oluşturacaktır.