Boom Supersonic ve IWC Schaffhausen imza attıkları yeni ortaklıkla güçlerini birleştiriyor

0
96

IWC Schaffhausen dünyanın en hızlı ve sürdürülebilir süpersonik yolcu uçağını inşa eden Boom Supersonic şirketiyle yeni bir ortaklığa imza attı. Bu işbirliğinin temelinde her iki şirketin zaman kavramıyla kurduğu özel ilişki, kusursuz mühendislik arayışı ve sürdürülebilirliği tedarik zincirinin tamamına yaymak için gösterdikleri tutku var. IWC ve Boom bu işbirliği çerçevesinde kendi alanlarında en iyi ve en gelişmiş sürdürülebilirlik projelerini paylaşmayı hedefliyor.

2014’te Denver’da kurulan Boom Supersonic sürdürülebilir süpersonik uçuşları gökyüzüyle buluşturarak ticari hava ulaşımını yeniden tanımlamayı hedefliyor. Şirketin süpersonik uçağı Overture net-sıfır karbon salınımı yapacak ve yüzde yüz sürdürülebilir uçak yakıtı (sustainable aviation fuels – SAF) kullandığı halde günümüzün en hızlı yolcu jetlerinden iki kat hızlı uçabilecek. Boom şirketinin takviminde Overture’u 2025 itibarıyla uçuş dünyasına tanıtmak, 2026’da uçuşa ve 2029’da ise yolcu taşımacılığına geçirmek var.

IWC Schaffhausen 1868’de Amerikalı saat yapımcısı Florentine Ariosto Jones tarafından kuruldu. İsviçre’nin geleneksel zanaatkarlığını Amerika’nın modern endüstriyel teknolojisiyle bir araya getirmek amacıyla İsviçre’de ilk saat üretimini başlattı. IWC günümüzde kronograf ve takvimler gibi kullanımı kolay komplikasyonlarda uzmanlaşmıştır. Şirket gelişmiş materyaller alanında da benzersiz bir uzmanlığa sahip.
IWC Schaffhausen Pazarlama Kurulu Başkanı Franziska Gsell “1930’larda ilk pilot saatimizi ürettiğimizden beri havacılık tutkusu markamızın ayrılmaz bir parçası oldu. Daima bu sektörün öncüleriyle çalıştık ve gökyüzünü fethetme yollarında onları destekledik. Kusursuz mühendislik ve sürdürülebilirlik hedeflerimizi bizimle paylaşan Boom Supersonic şirketiyle güçlerimizi birleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz” diye açıkladı.

“Boom Supersonic Başkanı Kathy Savitt ise duygularını “Boom öncelik verdiği sürdürülebilirlik hedefinde IWC ile ortak olmaktan büyük heyecan duyuyor. Sürdürülebilir tasarım ve üretimin öncüsü IWC, alanlardaki bilgisini farklı endüstrilere başarıyla aktarıyor. Zamana verdiğimiz değer, ortak noktalarımızdan biri, dolayısıyla sektörlerimizde sürdürülebilirliğin geleceğini inşa etmek için birlikte hareket etmeyi dört gözle bekliyoruz” sözleriyle ifade etti.
Boom ve IWC arasındaki ortaklık her iki şirketin özümsediği üç temel dayanak noktası üzerine kurulu: Zamanla kurulan özel ilişki, kusursuz mühendislik arayışı ve sürdürülebilirliği tedarik zincirinin tamamına yaymak adına gösterilen hedef.