Editör: Eylem Şimşek

 

Kış mevsiminin olumsuz etkilerine karşı bebeklerin hassas ciltlerini  koruyarak direnç sağlayacak en doğal kozmetik ürünleri sizler için araştırdık. 

Fotoğraflar: Derya Yılmaz

1- Bioderma  ABC Derm Moussant Gel: Bebekler ve küçük çocuklar için geliştirilmiş, saç, vücut ve yüz için temizleyici jel. Bebeğiniz ve çocuğunuzun yüz, cilt ve saç temizliği için tasarlanmış olan bir banyo ürünü. Göz yakmayan formülü ile hassas bir temizleme sağlamaya yardım ediyor. Paraben, alkol ve sabun içermeyen yapısı ile bebeğinizin ilk doğduğu zamanlar da bile kullanabilirsiniz. Özel içeriği ile cildi ve saçları temizlerken nem vermeye de yardımcı oluyor.

2- Nivea Baby 2’si 1 Arada Saç ve Vücut Şampuanı: Nivea Baby 2’si 1 Arada Saç ve Vücut Şampuanı bebeğinizin hem saçını hem de hassas cildini temizlerken aynı zamanda bakım yapsın diye geliştirildi. Papatya özü içeren formülü bebeğinizin saçını ve cildini temizlerken cildini kurumaktan koruyor, kolayca durulanıyor, saç ve ciltte temiz, yumuşak ve pürüzsüz bir his bırakıyor.

3- H2O Temizleyici Misel Solüsyon: Bebeklerin bez bölgesi, yüz ve göz çevresi için durulama gerektirmeyen temizleyici misel solüsyon. Bebek cildinin nazikçe temizlemesine yardımcı olurken cildin nemlendirilmesine de yardımcı oluyor.

4- Uni Baby Yenidoğan Saç ve Vücut Şampuanı Köpük Form: Yenidoğan bebeğinizin cildi çok ince ve hassastır bu yüzden onları koruyan Verniks tabakası ile doğarlar. Verniks tabakası temizlenmemeli, kendiliğinden yok olmalıdır. Yenidoğan bebeğinizin cildi için seçeceğiniz ve kullanacağınız ürünlerin içeriği çok önemlidir. Bu detaylar göz önünde tutularak geliştirilen  Uni Baby Yenidoğan Saç ve Vücut Şampuanı Köpük Form 0-6 aylık bebeklerde bitkisel içerikli formülü ile hassas temizlik sağlar ve kolayca durulanabilir.

Günlük bakımın olmazsa olmazlarından el, yüz, vücut, saç ürünlerinden oluşan temizleyici ve nemlendirici bakım kremler karşınızda!

1-Nivea Baby Nemlendirici Losyon: Nivea Baby Nemlendirici Losyon bebeğinizin hassas cildini günlük nemlendirir ve korur. Aloe veralı formülü bebeğinizin hassas cildini rahatlatarak sağlıklı bir görünüm için 24 saat boyunca korur.

2-LR Aloe Vera Pişik Kremi: LR Aloe VIA Bebek Serisi’ndeki LR Aloe Vera Baby Hassas Pişik Kremi içeriğindeki %40 aloe vera jeli, bio aynısafa özütü, çinko ve Panthenol sayesinde bebeğinizin cildini yeniler ve pişiklerin oluşmasını önler. Parfüm içermeyen krem, irite olmuş cildi yeniler ve ferahlatır. LR Aloe Vera Baby Hassas Pişik Kremi‘ni gergin ve kızarık olan bölgelere uygulayabilirsiniz. Hızla emilen krem, bebeğinizin cildine yumuşatır ve yatıştırır. Kremi bebeğinizin her altını değiştirdiğinde kullanabilirsiniz.

3-Uni Baby Yüz ve Vücut Losyonu: Bebeklerin cildi yetişkinlere kıyasla daha az miktarda yağ salgılar ve kurumaya müsaittir. Bu nedenle bebeğinizin cildine uygun olacak şekilde düzenli bir nemlendirici kullanmak, hassas cildini kurumaya karşı besleyecektir. Yumuşak formülü sayesinde bebeğinize masaj yaparak kolayca uygulayabilirsiniz.

4-Bioderma ABC Derm Change Intensif: Bez bölgesinde görülen hassasiyeti azaltmaya ve onarmaya yardımcı su bazlı günlük bakım kremi. Bez bölgesinde hassasiyet oluşumuna sebep olan dışkıdaki kir ve enzimlerin ciltten arındırılmasına yardımcı olur. Ciltte görülen hassasiyeti azaltır ve cildi nemlendirir.

5-Nivea Baby Hassas Bebek Yağı: İçeriğindeki badem yağı formülü ile hassas bebek cildinde nemi hapsederek yoğun nemlendirme sağlayan Nivea Baby Hassas Bebek Yağı cildi yumuşatır ve rahatlatır. Kolayca sürüleblmasıyla da bebek masajı için de oldukça uygundur.

6-Nivea Baby Pişik Önleyici Krem: Pişiğe karşı güvenilir koruma sağlayan ve kızarıklığı azaltan Nivea Baby Pişik Önleyici Krem, %20 çinko oksit içeren suya dayanıklı kompleks ile cildin nefes almasına engel olmayan etkili bir bariyer oluşturarak bez bölgesinin kuru kalmasını sağlıyor. İçeriğindeki pantenol sayesinde cildin bariyer fonksiyonunu güçlendirerek, tahriş olmuş cildi yatıştırıyor.

7-Hydra Bebe Yüz Kremi: Doğumdan itibaren çocuk ve bebek için kullanıma uygun nemlendirici yüz kremi. Anında, uzun süreli nemlendirici bir etki sağlayarak 24 saat nemlendirme ciltte ipeksi, esnek ve hatta daha yumuşak bir his bırakıyor.